Шановні колеги!

Пересилаю інформацію про важливий захід наших колег
Програма та посилання на доступ в онлайн

Інформаційний захід

«Інтеграція України до світового дослідницького простору»

Дата: 17 травня 2024 року

Час: 14:00-17:00 (EEST)

(12:15-12:45 CEST)/(13:15-13:45 EEST) – реєстрація учасників та гостей заходу

(13:00 CEST)/(14:00 EEST) – початок заходу

Формат проведення заходу: гібридний

Синхронний переклад забезпечується з використанням платформи WEBEX за посиланням: https://heoinua.webex.com/heoinua/j.php?MTID=m3ced84d7011762f78d55710dddc8155a
або https://tinyurl.com/3z5fxncd

Місце проведення: Unit City (м. Київ, вул. Дорогожицька, 3, кампус В10, 2-й поверх, зала NEST)

БЛОК 1. Вступ, привітальні виступи

Модератор – Денис НІКОЛАЙЧУК, головний спеціаліст відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ

14:00-14:05

Денис КУРБАТОВ, заступник Міністра освіти і науки України (онлайн)

14:05-14:10

Сілвіа БОЖІНОВА, керівниця відділу Європейської політики сусідства Генерального директорату з досліджень та інновацій Європейської комісії, DDG 3, Розділ 04 – Асоціація Програми «Горизонт Європа» (онлайн)

14:10-14:15

Роман ГРИЩУК, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

14:15-14:20

Анатолій ЗАГОРОДНІЙ, президент Національної академії наук України

14:20-14:25

Станіслав ВІЛЬЧИНСЬКИЙ, голова Національного фонду досліджень України (онлайн)

14:25-14:30

Ольга КРЕВСЬКА, директорка директорату європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства цифрової трансформації України

БЛОК 2. Панельна дискусія «Реалії та перспективи розвитку науки в Україні»

Модератор – Ігор ТАРАНОВ, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ

Питання панельної дискусії:

1.  Фінансування науки та оцінювання наукової діяльності в Україні.

2. Адвокація інтересів українських вчених та дослідників за кордоном та їх впізнаваність у світовому науковому просторі: які зміни відбулися за 2 роки війни.

3.  Як змінилася грантова підтримка для українських науковців.

4. Рівень підготовки українських науковців та наявні можливості щодо участі в конкурсах на європейські та світові гранти.

5.  Проблемні аспекти захисту прав інтелектуальної власності українських науковців, дослідників та інноваторів.

6.  Українська наукова діаспора та її вплив на розвиток науки в Україні.

14:30-15:00

1. Ольга БУДНИК, радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

2. Юлія БЕЗВЕРШЕНКО, співзасновниця ініціатив UA Science Reload та Science at Risk, представниця програмного комітету «Стратегічна конфігурація: стратегічний огляд впровадження всієї програми, узгодженість окремих робочих програм різних частин програми, включаючи місії» Програми «Горизонт Європа» (онлайн).

3. Олександра АНТОНЮК, голова Наукового комітету, провідна наукова співробітниця Інституту математики Національної академії наук України.

4. Ольга КРОНДА, начальниця Департаменту розвитку інновацій Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, представниця програмного комітету «Європейська інноваційна рада та європейські інноваційні екосистеми» Програми «Горизонт Європа».

5. Ольга ПОЛОЦЬКА, виконавча директорка Національного фонду досліджень України.

6. Євгенія ПОЛІЩУК, співзасновниця ініціативи «Українська наукова діаспора», професорка кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (онлайн).

БЛОК 3. Сесія «Інтеграція України до Європейського та глобального дослідницьких просторів»

15:00-15:10

Можливості для українських наукових проєктів у межах Програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

15:10-15:20