Профіль ORCID

Популяризація наукових досліджень

10 жовтня  з нагоди Всесвітнього дня науки науковим відділом університету (начальниця наукового відділу з сектором інноваційного розвитку Тетяна Доманчук) та співробітниками бібліотеки Аліною Ширєнковою та Софією Задерей, за участі в.о. ректора Оксани АНДРІЄЦЬ було проведено вебінар для науковців ЗВО «Можливості профілю науковця в ORCID. Популяризація наукових досліджень».

Під час заходу завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу  Аліна Ширєнкова  та провідний бібліотекар відділу  Софія Задерей  ознайомили науковців з можливостями системи ORCIDстворенням та наповненням наукових профілів в системі, умовами правильного оформлення та цитування робіт для їх популяризації.

Метою проведення вебінару було отримання навичок у формуванні та наповненні власних профілів, створенні іміджу науковця, правильності висвітлення та популяризації власних здобутків, адже наукова та науково-технічна діяльність у вищих навчальних закладах є невіднятною складовою освіти та провадиться з метою інтеграції наукової, освітньої й виробничої діяльності в системі вищої освіти.

Під час вебінару науковці мали можливість ознайомитись із правильним формуванням і заповненням даних в профілі; законодавчими документами у сфері авторського права; академічної доброчесності; оформленням цитат в науковій роботі, стилями опису джерел. Було привернуто увагу науковців на правила опису по Vancouver Style, висвітлені основні моменти, на які потрібно звернути увагу при подачі публікацій.

Акцентувалась увага науковців і на те, що створення профілів у системах ідентифікації вчених дає можливість контролювати власний список наукових напрацювань, шукати співавторів, знаходити джерела фінансування тощо.

Учасники вебінару відмітили корисність подібних заходів для їхньої наукової діяльності.