Бібліотека БДМУ розпочала цикл семінарів для науковців БДМУ, присвячених Дню науки в Україні

03 травня 2022 р. відбувся вебінар в режимі відеоконференції «Web of Science чи Scopus: вибір за науковцем» для науковців кафедри внутрішньої медицини.

У кожного вченого періодично постає важливе питання: в якій базі даних опублікувати свою наукову роботу? І починається вибір найкращої платформи та журналу, які ідеально підійдуть для їхнього напряму.

Софія ЗАДЕРЕЙ та Олена ГІМЧИНСЬКА на прикладах показали як розібратися в усіх особливостях баз даних  Web of Science і Scopus та обрати найкращу для індексації наукової статті.

Ці два мегамасштабні бібліографічні сервіси індексують величезну кількість наукових видань з різних галузей науки і неоцінені джерела дослідницьких робіт, які допомагають вченим шукати необхідну інформацію, знайомитися з роботами колег, налагоджувати взаємозв’язки.

Бо саме праця науковців забезпечує відкриття, які допомагають виявляти, зупиняти нові загрози і розкривати актуальні ідеї, тенденції сьогодення.

 04.05.2022 р. співробітники бібліотеки Софія ЗАДЕРЕЙ, Юлія ВЕРБИЦЬКА та Олена ГІМЧИНСЬКА за участі проректора з науково-педагогічної роботи та виховання Ніни ЗОРІЙ для слухачів Школи молодого викладача в режимі відео-конференції провели вебінар «Відображення власних наукових досліджень: бази даних, наукові видання,  «Інтелектуальні фонди БДМУ», присвячений Дню науки в Україні.

Софія Задерей проінформувала молодих науковців про важливі моменти, які потрібно використовувати та трансформувати у своїй дослідницькій діяльності. Тоді робота буде поєднувати в собі дві необхідні речі: відповідатиме стандартам журналів і наукометричних баз даних та викликатиме інтерес серед науковців, що активізує її цитування. 

Юлія Вербицька розповіла про порядок формування електронної колекції цифрового репозиторію «Інтелектуальні фонди БДМУ», його навігаційні та пошукові можливості.

Олена Гімчинська ознайомила молодих науковців із новими інформаційно-пошуковими системами, які надають безкоштовний доступ до повнотекстових і реферативних  наукових ресурсів та баз даних, користуючись якими науковці нашого університету зможуть збирати, упорядковувати та організовувати інформацію для власної дослідницької роботи.