Буковинський державний медичний університет виступає організатором перспективного наукового форуму , який об’єднує молодих вчених – однодумців з України та інших країн. Щорічно зростає кількість учасників нашого форуму – це свідчить про те , що молоді , наполегливі, активні вчені об’єднані спільною метою – поділитися своїми науковими та творчими досягненнями , задумами , а також прагнути до нових звершень в медичній та фармацевтичній галузях медицини для збереження та зростання авторитету лікарів і провізорів в суспільстві.
Науковий форум організовує Студентське наукове товариство та Рада молодих вчених Буковинського державного медичного університету за підтримки ректора, професора Т.М.Бойчука та наукового відділу університету під керівництвом професора О.І.Іващука .
Наш конгрес подолав довгий шлях від звичайного щорічного форуму студентів та молодих вчених університету , спочатку до Всеукраїнської наукової студентської конференції з міжнародною участю , яка з 2004 року набула статусу міжнародної . У 2009 році конференція вперше внесена до реєстру наукових з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково -практичних конференцій , затверджений МОЗ і НАМН України .
За матеріалами Міжнародної медико- фармацевтичної конференції студентів та молодих вчених щорічно видається Всеукраїнський медичний журнал молодих вчених « Хист », примірник якого отримує кожен учасник.
За тринадцять років розширилися не тільки географія учасників наукового форуму, але і його тематика: з медичної конференція переросла в медико-фармацевтичну. У Х Ювілейній міжнародній медико-фармацевтичній конференції студентів та молодих вчених « Актуальні питання медицини і фармації » взяло участь близько 800 осіб, з яких 500 молодих вчених з м.Чернівці , 235 – з вищих медичних навчальних закладів, коледжів, медичних установ міст Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано -Франківськ, Кіровоград, Київ, Луганськ, Луцьк, Львів, Полтава, Одеса, Сімферополь, Суми, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чортків і 70 учасників з Білорусі, Молдови, Придністровської Молдавської Республіки, Росії, Узбекистану, Румунії, Польщі, Франції та Німеччини.
У рамках заходу працювало 27 секцій: дві секції англійською мовою « Theoretical medicine » і « Clinical medicine », дві секції «Акушерство і гінекологія», чотири секції «Внутрішня медицина », по одній секції «Дитяча хірургія», «Інфекційні захворювання », « Клінічне медсестринство », «Морфологія і патоморфологія », «Неврологія, психіатрія та медична психологія», «Онкологія», «Патологія експериментальна », «Педіатрія», « Профілактична медицина », «Соціальні та гуманітарні аспекти медицини», «Стоматологія», «Судова медицина », «Фармакологія », «Фармація», «Фтизіатрія і пульмонологія », «Хірургія , офтальмологія і отоларингологія », «Хірургія , урологія та травматологія », «Ендокринологія та імунологія ». Тематика доповідей на секційних засіданнях розкривала як актуальні питання теоретичної, експериментальної та практичної медицини, так і гуманітарні, організаційні аспекти медицини, безпека медичних технологій, ліків, продуктів харчування т.д.. Під час секційних засідань англійською мовою « Theoretical medicine » і « Clinical medicine » проводилася online-трансляція, що дозволило значно розширити коло слухачів конференції. Крім цього, було проведено клінічний майстер- клас “Допоміжні репродуктивні технології в лікуванні безпліддя ” українською, російською та англійською мовами, під час якого учасники конференції були ознайомлені з новітніми технологіями в репродуктивній медицині, мали можливість побувати на операціях, виконати ряд маніпуляцій за допомогою лапароскопічного тренажера. Паралельно з секційними засіданнями конференції відбулися I Симпозіум “Перспективи розвитку студентського самоврядування” та Форум представників студентських наукових товариств вищих навчальних закладів України з міжнародною участю .
Наш форум , відомий у світі як BIMCO – Bukovinian International Medical Congress , з року в рік стає все більш популярним за кордоном, що свідчить про європейський рівень проведення наукових заходів.