BIMCO

 

Буковинський державний медичний університет виступає організатором перспективного наукового форуму , який об’єднує молодих вчених – однодумців з України та інших країн. Щорічно зростає кількість учасників нашого форуму – це свідчить про те , що молоді , наполегливі, активні вчені об’єднані спільною метою – поділитися своїми науковими та творчими досягненнями , задумами , а також прагнути до нових звершень в медичній та фармацевтичній галузях медицини для збереження та зростання авторитету лікарів і провізорів в суспільстві.

Науковий форум організовує Студентське наукове товариство та Рада молодих вчених Буковинського державного медичного університету за підтримки ректора закладу вищої освіти  та наукового відділу університету під керівництвом проректора закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків.

Наш конгрес подолав довгий шлях від звичайного щорічного форуму студентів та молодих вчених університету , спочатку до Всеукраїнської наукової студентської конференції з міжнародною участю , яка з 2004 року набула статусу міжнародної . У 2009 році конференція вперше внесена до реєстру наукових з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково -практичних конференцій , затверджений МОЗ і НАМН України .

За матеріалами Міжнародної медико-фармацевтичної конференції студентів та молодих вчених щорічно видається Всеукраїнський медичний журнал молодих вчених « Хист », примірник якого отримує кожен учасник.

За тринадцять років розширилися не тільки географія учасників наукового форуму, але і його тематика: з медичної конференція переросла в медико-фармацевтичну. Було представлено 28 медичних і фармацевтичних навчальних закладів і медичних установ України, 103 ВНЗ та установ з 54 країн: Афганістану, Австралії, Австрії, Албанії, Алжиру, Азербайджану, Бангладешу, Белізу, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Великобританії, Греції, Грузії, Замбії, Індії, Індонезії, Ірану, Ірландії, Італії, Єгипту, Йорданії, Казахстану, Канади, Кіпру, Киргизстану, Китаю, Латвії, Литви, Малайзії, Марокко, Мексики, Молдови, Непалу, Нігерії, Нідерландів, Німеччини, Пакистану, Польщі, Португалії, Республіки Косово, Румунії, Сербії, Судану, США, Туреччини, Угорщини, Узбекистану, Хорватії, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії.

У рамках заходу працювало 27 секцій: дві секції англійською мовою «Theoretical medicine» і «Clinical medicine», дві секції «Акушерство і гінекологія», чотири секції «Внутрішня медицина», по одній секції «Дитяча хірургія», «Інфекційні захворювання », «Клінічне медсестринство», «Морфологія і патоморфологія», «Неврологія, психіатрія та медична психологія», «Онкологія», «Патологія експериментальна », «Педіатрія», «Профілактична медицина», «Соціальні та гуманітарні аспекти медицини», «Стоматологія», «Судова медицина », «Фармакологія», «Фармація», «Фтизіатрія і пульмонологія », «Хірургія , офтальмологія і отоларингологія », «Хірургія , урологія та травматологія », «Ендокринологія та імунологія». Тематика доповідей на секційних засіданнях розкривала як актуальні питання теоретичної, експериментальної та практичної медицини, так і гуманітарні, організаційні аспекти медицини, безпека медичних технологій, ліків, продуктів харчування т.д… Під час секційних засідань англійською мовою «Theoretical medicine» і «Clinical medicine» проводилася online-трансляція, що дозволило значно розширити коло слухачів конференції. Крім цього, було проведено клінічний майстер- клас “Допоміжні репродуктивні технології в лікуванні безпліддя ” українською, російською та англійською мовами, під час якого учасники конференції були ознайомлені з новітніми технологіями в репродуктивній медицині, мали можливість побувати на операціях, виконати ряд маніпуляцій за допомогою лапароскопічного тренажера. Паралельно з секційними засіданнями конференції відбулися I Симпозіум “Перспективи розвитку студентського самоврядування” та Форум представників студентських наукових товариств вищих навчальних закладів України з міжнародною участю .

Наш форум , відомий у світі як BIMCO – Bukovinian International Medical Congress , з року в рік стає все більш популярним за кордоном, що свідчить про європейський рівень проведення наукових заходів.